ESILEHTINCOTERMS 2000HAAGISE MÕÕDUDKASULIK TEADATAGASISIDEABI

CHOOSE LANGUAGE >

 
TEENUSED
HINNAPÄRING
KONTAKT
PARTNERID
UUDISED
FREETIME
VIITED

EXW FCA FAS FOB CFR CIF CPT CIP DAF DES DEQ DDU DDP

Kindlasti on kõik väliskaubandusega ning logistikaga tegelevad inimesed aga ka paljude teiste eluvaldkondade esindajad kokku puutunud mõistega Incoterms ning teavad et see on Rahvusvahelise Kaubanduskoja (ICC) egiidi all koostatud ja publitseeritud rahvusvaheliste kaubandusreeglite kogu, mis oluliselt aitab lihtsustada kaupade ostu-müügi tehinguid ja lepingute ning dokumentide koostamist.

Ülemaailmse tuntuse ja väga laialdase kasutamise saavutas Incotermsi 1990 aasta versioon, ehk "Incoterms 1990". Alates 1. jaanuarist 2000 hakkas kehtima veelgi täiustatud versioon "Incoterms 2000", mis on aluseks võetud ka sellel leheküljel.

Paljud küsivad, et mis siis ikkagi on vahet uuel ja eelmisel versioonil. Kuna 1990 aasta versioon on vägagi täiuslik, ei tule vastus kuigi pikk:

  • Põhimõttelisi muudatusi ei ole, säilinud on kõik 13 tarneklauslit, mis on jagatud 4 rühma;
  • Suuri muudatusi on vähe
  • Hulgaliselt on redaktsioonilisi muudatusi, mis täpsustavad ja selgitavad tarneklauslite kasutuspõhimõtteid.

Suuremad muudatused puudutavad tarneklauslite FAS ja DEQ tolliklaarimist. Teatavasti oli 1990 aasta versioonis nende tarneklauslite tolliklaarimine jaotatud nii-öelda "ebaõiglaselt": FAS puhul langes kogu tolliklaarimise kohustus ostjale, DEQ puhul müüjale. Uues versioonis on see muudetud "õiglaseks": mõlemi puhul sooritab eksport-tolliformaalsused müüja ning import-tolliformaalsused ostja.

Kogu incoterms 2000 teksti ulatuses on kõikjal, kus puudutatakse tolliklaarimise kohustust, lisatud sõnad "kus rakendatav". Sellega on uus versioon kasutatav ka riigisisestes müügitehingutes, mille puhul tolliformaalsused ei ole vajalikud. Samuti on uues versioonis täpselt kirjeldatud kaupade laadimise ja lossimise kohustused veovahendile/veovahendilt.

See oleks lühidalt kõik olulisemate uuenduste kohta, lähemaid selgitusi leiab iga klauslit eraldi vaadates.

Contact  
Copyright 2002, Laoveli